Рівень аккредитації: 1
Миколаївський коледж бізнесу і права бере початок з 1927 року, коли у Миколаєві була створена торгово-кооперативна школа яка в 1953 році реорганізована в кооперативне училище, а в 1968 році - в кооперативний технікум.
На початку 60-х років за ініціативою голови правління Миколаївської облспоживспілки А.Д.Ферлія було розпочато будівництво нового навчального корпусу.
Сьогодні це навчальний заклад, який має все необхідне для підготовки кваліфікованих спеціалістів.
На всіх рекламних продукціях Миколаївського торгово-економічного кооперативного технікуму читаємо, колись урочисто заявлену студентами фразу: "Тут ви захочете вчитися!".
Що ж приваблює сюди молодь? Мабуть атмосфера приязні, доброти і разом з тим вимогливості, що царять у технікумі, затишок і порядок у кабінетах і лабораторіях, а головне - сучасні технології навчання, можливості реалізувати свої вміння і здібності у навчанні, на сцені, спортивному майданчику. Врешті, можливість жити справжнім бурхливим студентським життям.
Запорукою всього цього - тісна співпраця і спільні зусилля педагогічного та студентського колективу, адміністрації, студентської ради та профкому, збереження і розвиток добрих національних освітянських традицій і впровадження новітніх технологій навчання.
За 41 рік технікум підготував 17386 фахівців. Свого часу технікум закінчили голова правління Миколаївської облспоживспілки Білоус Іван Андрійович, голови правлінь 4 провідних райспоживтовариств, багато керівників та головних бухгалтерів, провідних фахівців кооперативних організацій, фінансових та банківських установ, підприємств торгівлі та ресторанного господарства, юридичних служб, судових і правоохоронних органів нашої області.
Широко застосовується проблемний метод навчання, заняття-презентації, рольові та ділові ігри, диспути тощо. Традиційними стали лекційні і практичні заняття з використанням інтерактивної дошки, комп'ютерної техніки і відповідних інформаційних та мультимедійних програм.
Відділення:
економічне;
інформаційно-технологічне;
юридичне.
Спеціальності:
бухгалтерський облік;
банківська справа;
фінанси;
правознавство;
товарознавство та комерційна діяльність (спеціалізація - товарознавство в митній справі);
технологія харчування.
1. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, приймаються особи з повною загальною середньою освітою.
2. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти приймаються особи з базовою загальною середньою освітою.
3. Технікум приймає на перший (зі скороченим терміном навчання) або другий курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника, на визначену кількість місць для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за умови вступу на споріднену спеціальність.
4. Технікум здійснює прийом студентів на старші курси у порядку переведення та поновлення в межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України № 245 від 15 липня 1996 року. Перевищення ліцензованого обсягу допускається лише у разі поновлення осіб, які повертаються після академічної відпустки.